Θεσσαλονίκη, Ελλάδα +30 2313097074 +30 6987045496 info@roboticsacademy.edu.gr

Η διεξαγωγή των μαθημάτων συνεχίζεται κανονικά

Ανακοινώνουμε πως το κέντρο μας θα παραμείνει κανονικά ανοικτό μέχρι νεότερης ανακοίνωσης από το Υπουργείο που θα αφορά την λειτουργία των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων.  Όπως και από την αρχή της φετινής σχολικής χρονιάς, έτσι και σήμερα συνεχίζουμε να τηρούμε σχολαστικά όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα ενάντια στον Covid-19 όπως αυτά έχουν οριστεί από τις αρμόδιες επιτροπές των υπουργείων Υγείας και Παιδείας.

Έτσι, τηρώντας μέτρα τα οποία είναι πολύ αυστηρότερα από αυτά που προβλέπει το κράτος, συνεχίζουμε να σας παρέχουμε τις υπηρεσίες μας έχοντας μοναδικό γνώμονα την διασφάλιση στον μέγιστο βαθμό της υγείας των μαθητών μας σε συνδυασμό με την απρόσκοπτη και ποιοτική μάθηση, ενάντια στα όποια κέρδη μας.

• Τμήματα με μέγιστο αριθμό τους 5 μαθητές εξασφαλίζοντας τις απαραίτητες αποστάσεις ενάντια στον κορωνοϊο
  • Κάθε μαθητής έχει ατομικό εκπαιδευτικό εξοπλισμό και υπολογιστή, ενώ ο χώρος εργασίας του κάθε μαθητή απέχει τουλάχιστον 1,5 μέτρα από τους άλλους.
  • Υποχρεωτική χρήση μάσκας σε όλους τους χώρους από μαθητές και εκπαιδευτικούς
  • Απολύμανση του εξοπλισμού και του χώρου εργασίας πριν και μετά από κάθε μάθημα.
  • Εγκεκριμένα αλκοολούχα αντισηπτικά διαλύματα έχουν προβλεφθεί για τους χώρους αναμονής και μάθησης

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας.